« Rujan 2017 »

POZIV UČENICIMA ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA NASTAVAK OBRAZOVANJA

Učenik koji je stekao nižu razinu srednjeg obrazovanja kao i učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine, ima pravo, u skladu s potrebama tržišta rada, steći višu razinu kvalifikacije nastavljanjem obrazovanja ili polaganjem ispita.

Učenik može u roku od dvije godine od dana završetka strukovnog programa nastaviti školovanje u statusu redovitog učenika.

Ostvarivanje prava iz gore navedenog uvjetuje se polaganjem razlikovnih, odnosno dopunskih ispita. Uvjeti i način nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije propisani su Pravilnikom o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije.

Učenik odnosno roditelj ili skrbnik malodobnog djeteta koji želi nastaviti obrazovanje  za višu razinu kvalifikacije obavezan je do 15. srpnja 2017. godine podnijeti Školi pisani zahtjev za nastavkom obrazovanja uz koji je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbe o završnom obrazovanju.

Učenici se mogu prijaviti za slijedeća zanimanja:

• Cvjećar
  • Poljoprivredni tehničar opći

Odluku o upisu učenika u nastavak obrazovanja donosi Nastavničko vijeće do 30. rujna 2017. godine.

Priloženi dokumenti:
Nastavak_obrazovanja.doc (28.50 KB)

objavio: Dragan Brkić   datum: 15. 6. 2017.

• MZOŠ
 • Stručni skupovi