« Studeni 2018 »

17. Državna smotra radova učenika s teškoćama u razvoju

Naši učenici iz 3.v razreda (u zanimanju pomoćni vrtlar)  Martin Bunić i Marko Martinčević Mikić sudjelovali su na 17. Državnoj smotri radova učenika s teškoćama u razvoju koja se održala 12. i 13. travnja ove godine u Koprivnici u organizaciji njihove Obrtničke  škole.

Na Državnu smotru bilo je prijavljeno 27 srednjih škola iz Republike Hrvatske koje obrazuju učenike s teškoćama u razvoju. Naši učenici su bili u pratnji mentorice i nastavnice Katarine Vusić kao i nastavnice Sanje Zlatić. Učenički radovi su bili izloženi na štandovima postavljenim na glavnom koprivničkom gradskom trgu Zrinski, a naš štand je dobio pohvale kao vrlo lijepo uređen.  Učenici su predstavljali svoja zanimanja, pa je Marko  imao priliku  predstaviti zanimanje pomoćnog vrtlara  pred kamerama HRT-a kao i čakovečke TV-e .

Zahvaljujući toplom i sunčanom vremenu tog petka, 13. travnja, izložene štandove mogli su razgledati i građani Koprivnice koji su imali i priliku kupiti neke od ponuđenih učeničkih radova. Svi sudionici su proveli ugodno prijepodne u druženju i razgledavanju štandova te razmjeni iskustava.

Nakon zatvaranja i podjele priznanja i simboličnih nagrada za sudjelovanje – učenici i mentori su dobili majice,  te ručka u hotelu Podravina uslijedio  je povratak učesnika kućama.

objavio: Dragan Brkić   datum: 16. 4. 2018.