Kontinuirana suradnja s lokalnom zajednicom

Udruga vinogradara i vinara „Vinea“ Vinica, organizirala je 19. Izložbu mladih vina „Vinea 2019.“ pod pokroviteljstvom Općine Vinica. U realizaciji te izložbe naša škola sudjeluje kontinuirano već 12. godinu.

U radnom dijelu, na samom ocjenjivanju vina, pod vodstvom mentorice V.Šipek, bili su uključeni učenici 3.b razreda smjera poljoprivredni tehničar opći.

Učenici su se kroz dva dana (28.veljače i 1. ožujka) vrlo aktivno angažirali kao nepristrano tijelo te na taj način doprinijeli da ocjenjivači (istaknuti enolozi iz Hrvatske i Slovenije) što profesionalnije odrade svoj posao.

Osim što su pohvaljeni za svoj rad, mogli su iz prve ruke naučiti zašto je degustacija „najobjektivnija subjektivna metoda“ u određivanju kvalitete vina.

Sudjelovanjem na ocjenjivanju vina učenici su dobili priliku  proširiti znanje o organolopetičkom (senzornom) ocjenjivanju vina, promociji vina, kao i o važnosti podizanja njegove kvalitete.

Naša je škola sudjelovala i na izložbi i proglašenju vina „šampiona“ 9. ožujka 2019. g.

Tom prilikom predstavili su se učenici 3.c razreda smjera cvjećar, mentorice Blanke Pazman, postavivši instalaciju na temu „Sel si bum pod brajdu“.

objavio: Dragan Brkić   datum: 13. 3. 2019.