Državna i svehrvatska smotra „Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje“

U nedjelju, 13. listopada 2019. godine, pod Visokim pokroviteljstvom Hrvatskog sabora, Udruga Lijepa naša, Grad Kutina i lokalna Turistička zajednica organizirali su državnu i svehrvatsku smotru „Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje“ na gradskom trgu u Kutini.

Okupilo se 54 izlagača iz cijele Hrvatske te iz pojedinih gradova Bosne i Hercegovine.

Uz kulturno umjetnički program, Župan je svečano otvorio smotru nakon čega je uslijedila povorka svih sudionika, sveta misa te blagoslov plodova zemlje.

Naša škola je kao eko škola, izabrana da predstavlja Varaždinsku županiju na državnoj razini. Na smotri su sudjelovali učenici trećih razreda Tea Galevski (3.c), Patricija Pavlović (3.k) i Matija Kralj (3.v), mentorica Vesna Šipek, stručni nastavnik kuhar Darko Auker te ravnateljica Rajka Tršinski.

Cilj smotre je očuvanje biološke raznolikosti kroz izložbu plodova zemlje kao i očuvanje kulturnih i etničkih običaja. Osim kruha, krušnih proizvoda i plodova zemlje svoje županije prezentirali smo i tradicionalnu nošnju viničkog kraja te lepoglavsku čipku. U pripremama za smotru sudjelovali su učenici smjera kuhar i cvjećar kao i članovi učeničke zadruge. Za uspješno prezentiranje tradicije i proizvoda svojeg kraja, za trud i ukrašeni štand, dobili smo zahvalnice organizatora.

14.listopada 2019. godine, u predvorju škole postavljen je samo dio izložbe jer su eksponati s našeg štanda bili veoma atraktivni i ukusni te su razveselili mnoga nepca posjetitelja.

objavio: Dragan Brkić   datum: 15. 10. 2019.