JAVNI POZIV ZA SUFINANCIRANJE ŠKOLSKE PREHRANE UČENICIMA

Temeljem Zaključka o pokretanju projekta sufinanciranja školske prehrane učenicima srednjih škola kojim je osnivač Varaždinska županija u školskoj godini 2020./2021. (KLASA: 602-03/20-01/79; URBROJ: 2186/1-07/1-20-01 od 1. listopada 2020. godine) Srednja škola „Arboretum Opeka“ dana 06.10.2020. objavljuje

JAVNI POZIV ZA SUFINANCIRANJE ŠKOLSKE  PREHRANE UČENICIMA SREDNJE ŠKOLE „ARBORETUM OPEKA“

I.

Pravo na sufinanciranje školske prehrane ostvaruju svi učenici čiji roditelji/skrbnici posjeduju Rješenje ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje iz 2020. godine kojim je utvrđeno da ostvaruju pravo na dječji doplatak, budući da prosječni mjesečni dohodak po članu kućanstva ne prelazi 16,33% proračunske osnovice od 543,14 kn i da time spadaju u prvu cenzusnu grupu – doplatak za djecu određen u svoti od 299,34 kn, odnosno: 374,18 kn za dijete s oštećenjem zdravlja, bez oba roditelja ili dijete čija su oba roditelja nepoznata, nepoznatog prebivališta, potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili im je oduzeta poslovna sposobnost te za korisnike koji pravo ostvaruju prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji; 344,24 kn za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili mu je oduzeta poslovna sposobnost; 831,50 kn za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim ili teškim invaliditetom).

II.

Učeniku koji ostvaruje pravo na dječji doplatak iz točke I. sufinancirat će se obrok sa 7,00 kn po nastavnom danu.

III.

Prijavu na Javni poziv podnosi roditelj/skrbnik učenika za kojeg traži sufinanciranje školske prehrane, a mora sadržavati sljedeće dokumente:

- Rješenje o pravu na doplatak za djecu  Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje iz 2020. godine ili Potvrdom o isplaćenom doplatku za djecu na kojoj se jasno vidi visina dječjeg doplatka,

- zahtjev za sufinanciranje školske prehrane (podiže se u uredu pedagoga škole)

IV.

Pravo na sufinanciranje školske prehrane ostvaruje se na način da roditelj/skrbnik pravodobno podnese zahtjev za sufinanciranje školske prehrane i priloži potrebnu dokumentaciju iz točke III.

V.

Javni poziv bit će objavljen na web stranici škole, oglasnoj ploči škole i putem oglasne knjige.
Javni poziv bit će otvoren do 02. studenog 2020. godine. Dokumentaciju je potrebno dostaviti u ured pedagoga u sjedištu škole na adresi Vinička 53 u Marčanu.

Srednja škola „Arboretum Opeka“

objavio: Dragan Brkić   datum: 7. 10. 2020.