Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje svake godine se obilježavaju tijekom mjeseca listopada u okviru obilježavanja značajnih datuma poput Dana zahvalnosti za plodove zemlje 14.10., Svjetskog dana hrane 16.10., Dana kruha 17.10., te Dana jabuka 20.10.

Ovogodišnja specifična situacija vezana uz pandemiju koronavirusa ne omogućuje nam sudjelovanje na svečanostima, te županijskim i državnim smotrama kao što je to bio običaj prošlih godina.

Stoga smo odlučili simbolično obilježiti te dane na razini naše škole, uredivši jedan kutak, kako bi se tradicija održala, a mi se podsjetili važnosti očuvanja autohtonih biljnih vrsta određenog područja, zdrave prehrane, vrijednosti rada, te posebno odnosa zahvalnosti na kruhu i plodovima zemlje.

Zahvaljujemo našim učenicima kuharima, cvjećarima i članovima Učeničke zadruge „Arboretum Opeka“ koji su se odazvali prikupljanju plodova, pečenju kruha i peciva te aranžiranju panoa zajedno sa svojim nastavnicima Lanom Hajsok, Natašom Posavec, Anom Ernoić Milošević, Dorom Šincek i Darkom Aukerom te na taj način dali doprinos i uveličali ovogodišnje obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

objavio: Dragan Brkić   datum: 15. 10. 2020.