ZNANJEM ZA BOLJE SUTRA

Strukovno obrazovanje i osposobljavanje, Ključna aktivnost 1

Agencija za mobilnost i programe EU u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2017. g. za program Erasmus+- Ključna aktivnost 1, područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, rok 02.02.2017. godine prihvatila je projektni prijedlog konzorcija Srednje škole „Arboretum Opeka“, Srednje gospodarske škole Križevci i Srednje škole Petrinja. U ovaj projekt uključeno je 69 učenika od toga 40 učenika naše škole, 6 nastavnika poljoprivredne struke i jedan suradnik u nastavi.

Naziv projekta:  Znanjem za bolje sutra

Trajanje:  1. godina, 1.07.2017. – 30.06.2018.

Vrijednost projekta: 161.608,00  EUR

Projekt je namijenjen učenicima programa cvjećar, poljoprivredni gospodarstvenik, poljoprivredni tehničar – opći, veterinarski tehničar i kuhar  u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemnim poduzećima i školskim ustanovama. Osim učenika u projektu sudjeluju i nastavnici poljoprivredne skupine predmeta te suradnici u nastavi.

Projektni inozemni partneri :

• Biotehniški center Naklo-  Naklo, Slovenija
  • Kroatische Wirtschaftsvereinigung  e.V. – Frankfurt, Njemačka
  • Zespol Szkol Ogrodniczych im. St. Szumca - Bielsku-Bialej, Poljska
  • Cultura e dintorni - Martina Franca, Italija
  • Stichting AOC Terra – Groningen, Nizozemska
  • Ocean Orchids d.o.o., Dobrovnik, Slovenija

Cilj je programa Erasmus+ poboljšanje kvalitete strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u cijeloj Europi te pružanje prilika učenicima i osoblju u programima strukovnog obrazovanja za usavršavanje u inozemstvu. Stjecanje i povećanje stručnih kompetencija učenika, povećanje kvalitete poučavanja, povezivanje obrazovnog sektora i tržišta rada, internacionalizacija ustanove, ali i povećanje jezičnih kompetencija učenika, razvijanje samostalnosti, upoznavanje drugih kultura, načina života i običaja zemlje domaćina.