Natjecanja

XIII. Državno natjecanje učenika u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina

Od 23.-24.. travnja 2015. održano je ovo Državno natjecanje u Kaštel Štafilić - Nehaj u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Naša škola sudjelovala je u disciplinama Veterinarski tehničar i Flora. Učenice Željka Bregović i Vanesa Tomiša su u jakim konkurencijama od 10 škola po disciplini osvojile 1. i 2. mjesto.

Mentorice učenicima su Nataša Posavec dr.vet.med. i Blanka Pazman mag.ing.hort.

Tema X. Državnog natjecanja u disciplini veterinarski tehničar bila je Morfologija i biologija riba, senzorna pretraga ribe, parazitske invazije, laboratorijske pretrage ribe. Osim pismene provjere državno povjerenstvo ocjenjivalo je i praktični zadatak u mikrobiološkom laboratoriju škole.

Državno natjecanje u disciplini Flora je XIII ove godine a područje provjere bilo je Aranžiranje. Natjecanje se sastojalo od dva dijela provjere stručno teorijskog znanja i praktičnog zadatka na temu "Proljeće u Dalmaciji" (girlanda i aranžman kao ukras slola). Novina u ovogodišnjem natjecanju bila je usmena prezentacija izrađenog praktičnog rada i ocjenjivanje od strane mentora.

stvarno je veliki!!!  i ispunjava svačije želje wink

Cure su osim medalja dobile na poklon i tablete.

objavio: Blanka Pazman   datum: 26. 4. 2015.