DRŽAVNO NATJECANJE U SEKTORU POLJOPRIVREDA, PREHRANA I VETERINA

U Zadru je 21. i 22.04.2016. održano Državno natjecanje u sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina na koje se plasiralo i troje učenika naše škole.

Domaćin državnog natjecanja bila je Srednja poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića, Zadar. U pet disciplina natjecalo se ukupno 48 natjecatelja.

Učenica 3c razreda Stela Flis natjecala se u disciplini FLORA i osvojila odlično 2. mjesto te se vratila sa srebrnim odličjem.

Zadatak se sastojao od teorijskog i praktičnog dijela natjecanja. Praktični dio i usmena prezentacija održani su na terasi hotela Kolovare i bili su otvoreni za javnost. Mentorica učenici bila je prof. Ana Ernoić Milošević.

August Bence, učenik 4d razreda koji se natjecao se u disciplini VETERINARSKI TEHNIČAR,  plasirao se na 5. mjesto uz priznanje za najbolju prezentaciju pripreme za praktični dio zadatka na natjecanju, na živoj životinji. Mentorica učeniku bila je prof. Nataša Posavec.

Antonio Peharda, učenik 4b razreda natjecao se u disciplini AGRO te se plasirao na vrlo dobro  8. mjesto. Mentorica učeniku bila je prof. Jelica Ladić.

Čestitamo na sudjelovanju i uspjehu svim učenicima i mentorima!

objavio: Dragan Brkić   datum: 5. 5. 2016.