Dragi učenici,

konačno smo dočekali trenutak da udžbenik iz informatike bude elektronički, bez papira i uništavanja šuma, bez bojanja papira i uništavanja okoliša. Dostupan svugdje gdje je dostupan internet, neovisno o softwareu i proizvođaču. Pritom i nekoliko puta jeftiniji.

Informatika/računalstvo 1 i 2

udžbenik za 1. i 2. razred općih, jezičnih, klasičnih, prirodoslovnih i programe A i C prirodoslovno-matematičkih gimnazija te za 1. i 2. razred strukovnih škola

Autori:

Zoran Ikica, Mladen Kuzminski, Ljiljana Milijaš, Gordana Sekulić-Štivčević, Ljiljana Zvonarek

Udžbenik je napravljen prema novom kurikulumu informatike za gimnazije (NN 22/18) te strukovnih usmjerenja  (NN  113/2014 nadalje). Premda su ishodi učenja u udžbeniku navedeni prema kurikulumu nastavnog predmeta Informatika za gimnazije, sadržaj udžbenika obuhvaća i odgojno-obrazovne ishode novih kurikuluma strukovnih usmjerenja.

Pojedini sadržaji obrađeni su detaljnije temeljem iskustva autora u nastavi, a dodatni (prošireni) sadržaji nalaze se u elektroničkom dijelu udžbenika na mrežnoj stranici www.e-u.hr/info-rac12

Osim dodatnih sadržaja u elektroničkom dijelu udžbenika čekaju vas prezentacije, vježbe i kvizovi te moduli pomoću kojih nastavnik zadaje učenicima zadatak za vježbu ili test za provjeru naučenog gradiva. Za korištenje elektroničkog dijela udžbenika potrebno je registrirati se pomoću registracijskog koda, a nakon registracije sadržajima pristupate pomoću AAI@EduHr identiteta.

Dokument: test word.rar
Jezik: Hrvatski
Autor(i): Dragan Brkić
Vrijeme stvaranja dokumenta: 16. 4. 2018.
Zadnja verzija: 1
Povijest verzija