Obavijest o održavanju dopunske izobrazbe o održivoj uporabi pesticida za poljoprivrednike

Srednja škola „Arboretum Opeka“ Marčan organizira

DOPUNSKU IZOBRAZBU ODRŽIVE UPORABE PESTICIDA
za profesionalne korisnike

OTKAZUJU SE PLANIRANE EDUKACIJE DO DALJNJEGA!

Molimo pratite obavijesti na web stranicama škole!

DOPUNSKA IZOBRAZBA - trajanje 5 šk. sati

- cijena izobrazbe je 150,00 kn (troškovi predavanja, ispit i iskaznica)

Termini održavanja dopunske izobrazbe:

5.ožujka 2020. od 17:00 h do 21:,00 h

17.ožujka 2020. od 17:00 h do 21:,00 h

OSNOVNA IZOBRAZBA - trajanje 15 šk. sati

- cijena izobrazbe je 360,00 kn (troškovi predavanja, skripta, ispit i iskaznica)

Termin održavanja osnovne izobrazbe:

25.,26. i 27. ožujka 2020. od 17:00 h do 21:,00 h

Temeljem Zakona o održivoj uporabi pesticide (NN 14/2014 I 115/2018) I Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticide (NN 142/2012), obveznici izobrazbe koji su završili osnovne module moraju redovito obnavljati znanje kroz dopunsku izobrazbu, najkasnije u roku od 5 godina od polaganja ispita i dobivanja iskaznice.

DOPUNSKA IZOBRAZBA  traje 5 šk. sati, a cijena je 150,00 kn (u cijenu ulaze troškovi predavanja, ispit i nova iskaznica).

Dopunskoj izobrazbi mogu pristupiti kandidati koji su stekli osnovnu izobrazbu, u cilju produženja roka valjanosti iskaznica za narednih 5 godina.

Izobrazba će se održavati u prostoru
SŠ“Arboretum Opeka“ Marčan, Vinička 53,
tijekom mjeseca ožujka i travnja

(termini održavanja izobrazbe bit će objavljeni na stranicama škole i na oglasnim pločama Općine Vinica).

UVJET ZA PRIJAVU DOPUNSKE IZOBRAZBE:

Za dopunsku izobrazbu prijaviti se može osoba s položenom osnovnom izobrazbom (što dokazuje potvrdom o položenom ispitu iz osnovne izobrazbe ili kopijom iskaznice).

POTREBNA UPISNA DOKUMENTACIJA:

preslika osobne iskaznice (obostrano),

preslika potvrde o položenom ispitu iz osnovne izobrazbe ili preslika iskaznice (obostrano),

dokaz o uplati (kopija uplatnice ili potvrda o uplati preko Internet bankarstva),

ispunjena prijavnica (može se ispuniti i prije početka izobrazbe),

kopija svjedodžbe o prethodno završenom obrazovanju (npr. svjedodžba 8. razreda osnovne škole, završna svjedodžba srednje škole... – to se ne odnosi na one  polaznike koji osnovnu izobrazbu izvršili u organizaciji SŠ „Arboretum Opeka“)

PRIJAVE:
tel./fax: 042/722-131,  042/208-441

ili na e-mail: ured@ss-arboretumopeka-marcan.skole.hr

ili osobno na adresu: Vinička 53, Marčan, 42207 Vinica

OSNOVNA IZOBRAZBA - trajanje 15 šk. sati, a cijena je 360,00 kn (u cijenu ulaze troškovi predavanja, skripta, ispit i iskaznica).

Osnovnoj izobrazbi moraju pristupiti kandidati koji koriste pesticide u okviru obavljanja svojih aktivnosti sukladno Zakonu o održivoj uporabi pesticida (NN br. 14/14), a to dosad nisu ostvarili.

OSNOVNA IZOBRAZBA održavat će se u prostoru SŠ „Arboretum Opeka“ Marčan, tijekom ožujka ili travnja ukoliko se prijavi dovoljan broj kandidata (minimalno 15 kandidata, u slučaju premalog broja prijavljenih za određeni termin izobrazbe, početak izobrazbe se odgađa do trenutka prijave potrebnog minimalnog broja polaznika).

Za OSNOVNU IZOBRAZBU prijaviti se može punoljetna osoba sa završenom osnovnom školom u trajanju od minimalno 8 godina.

objavio: Dragan Brkić   datum: 7. 2. 2020.