Dodijeljene nagrade za najbolje likovne, literarne i foto radove djece i mladih

Martin Martinković, učenik 2.v1 razreda Srednje škole „Arboretum Opeka“ Marčan i njegova mentorica prof. Karmen Furjan primili su plakete za  osvojeno  1. mjesto za literarni rad „Požar“.

Također vidi vijest od 19.04. te pročitajte nagrađeni tekst!

U utorak 30. travnja 2013. u  Zagrebačkom kazalištu lutaka dodijeljene su nagrade za najbolje  likovne, literarne i foto radove djece i mladih  koje je raspisala Državna uprava za zaštitu  i spašavanje. Natječaj je dio programa edukacije  djece i mladih za sigurno postupanje i razvoj sigurnosne kulture, s ciljem razvoja i promicanja svijesti kod djece o postojanju rizika od katastrofa, a objavljen je u osam kategorija. Na natječaj je pristiglo ukupno 2300 radova.

Martin je prema osobnom odabiru za nagradu dobio bicikl. Nagradu mu je uručio sam ministar znanosti, prosvjete i sporta Željko Jovanović.

Na početku programa svečane dodjele nagrada  prisutnima su se s pozdravnim govorima obratili :

- ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje dr.sc. Jadran Perinić,

- izaslanik Predsjednika RH Zlatko Gareljić  te

- ministar znanosti, prosvjete i sporta Željko Jovanović. Oni su ujedno i čestitali nagrađenima i uručivali nagrade.

U prigodnom programu su sudjelovali   Marko Tolja te glumci kazališta lutaka s dijelom predstave „Pismo iz Zelengrada“ .

Program je završen pokaznom vježbom sa psima tragačima.

Karmela Vukov Colić je kao moderator vodila kroz program koji je na kraju zaključen zajedničkim fotografiranjem i obećanjem:

Vidimo se dogodine!

objavio: Dragan Brkić   datum: 7. 5. 2013.