Agencija za mobilnost i programe EU na temelju Odluke o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2015. g. za program Erasmus+- Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, rok 04.03.2015. godine prihvatila je projektni prijedlog konzorcija Gospodarske škole Čakovec, Srednje škole „Arboretum Opeka“ i Srednje gospodarske škole Križevci,  pod nazivom INTER AGRO FLORA te nam odobrila financijsku potporu u iznosu od: 174.634,00 EUR.

Projekt je namijenjen učenicima poljoprivrednih zanimanja u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemnim poduzećima i školskim ustanovama.

Projektom se  omogućuje stručna praksa za trideset (30) učenika poljoprivrednih zanimanja: cvjećar, poljoprivredni gospodarstvenik, poljoprivredni tehničar – opći, poljoprivredni tehničar – vrtlar i  agroturistički tehničar, koji polaze drugi, treći i četvrti razred.

Projekt je usmjeren najačanje znanja, vještinai upoznavanje suvremenih tehnologija proizvodnje te zapošljivosti europskih građana kao i unaprjeđenju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih.

Osim strukovnih znanja, veliki naglasak je i na povećanju samostalnosti učenika; na upoznavanju drugih kultura i jezika; na razvijanju interkulturalne svijesti i tolerancije.

Financijska potpora pokriva troškove organizacije, pripreme, prijevoza i životnih troškova.

Vrijeme realizacije 2015. godina

Trajanje praktične nastave 14 dana

U tom dijelu učenike će voditi profesor-stručni pratitelji, koji su cijelo vrijeme sa učenicima

Kandidate će se pripremati kroz pripremne radionice za predviđenu mobilnost.

Srednja škola „Arboretum Opeka“ objavljuje prijavu za natječaj učenika kojima će se dodijeliti financijska potpora za obavljanje stručne prakse u  inozemnim poduzećima i školama u ljetnom periodu školske godine 2014./2015. i tijekom školske godine 2015./2016.

Obrazac za prijavu možete preuzeti na dnu stranice.

Prijave moraju biti dostavljene do ponedjeljka, 15.06. 2015., na prijavnom obrascu, a predaju se prof. Šmidlehner.

link na stranicu projekta i facebook stranicu