Ravnateljica primila učenike, vrhunske sportaše i državne reprezentativce Alena Remara i Svena Jakopovića

Ravnateljica Srednje škole „Arboretum Opeka“ Marčan mr. sc. Rajka Tršinski, dr.vet.med, u svom je uredu radi iznimnih sportskih rezultata primila  učenike  Alena Remara (1.k) i Svena Jakopovića (1.g). Obojica učenika su vrhunski sportaši, državni reprezentativci koji predstavljaju našu zemlju širom Europe i svijeta.

Alen Remar (1.k) bavi se streličarstvom te nastupa za Varaždinski streličarski klub pod vodstvom trenera Cvjetoslava Zormana. Trenira dvije i pol godine, dnevno trenira 3-5 sati,  a najbolji mu je rezultat 1. mjesto na Srednjeeuropskom kupu koji je zbroj 5 turnira diljem Europe. Ovogodišnji cilj mu je ispuniti normu za Svjetsko kadetsko prvenstvo u Americi do kraja školske godine, a dugoročni cilj nastup na Olimpijskim igrama 2020. godine u Japanu. Alen je stalni član državne reprezentacije.

Sven Jakopović (1.g) bavi se cestovnim biciklizmom, a nastupa za biciklistički klub iz Zadra „Sveti Donat“ pod vodstvom trenera Branimira Štimca. Ove godine ostvario je normu za Europske olimpijske igre mladih u Gruziji, grad Tbilisi. Sven trenira 3-5 sati dnevno, ponekad i do 8 sati dnevno, a tjedni fond sati treninga iznosi 20-30 sati. Sven je stalni član državne reprezentacije, a dugoročni plan mu je postati profesionalni biciklist,  voziti najveće svjetske utrke te nastupati na Olimpijskim igrama 2020. godine u Japanu.

Profesori tjelesne i zdravstvene kulture Josip Rajner i Branimir Štimec izuzetno su ponosni na ova dva vrhunska sportaša, te su im svakodnevna sportska podrška u školi koja im omogućava da usklade sportski trening  sa školskim obavezama.

objavio: Dragan Brkić   datum: 21. 4. 2015.