Dan jabuke

Već tradicionalno u listopadu svake godine obilježavamo svjetski dan jabuke, 20.listopada.

Obilježili smo ih različitim aktivnostima koje  smo dokumentirali fotografijama.

U hodniku škole uredili smo plakate na panoima, te pri tome koristili fotografije na kojima su učenici mogli vidjeti kako se dan jabuke slavio proteklih pet godina.

Pred zbornicom je bila postavljena izložba sorti jabuka iz školskog voćnjaka kao i nekih starinskih sorti koje je s učenicima Dorom Bukovčan i Lucijom  Rukelj (3.b) pripremila prof. Jelica Ladić.

Za vrijeme velikog odmora u utorak, 20.10. učenici su dolazili u kuharski praktikum po jabuke za užinu. Svaki razred je dobio košaru jabuka prema broju učenika.

Učenici također sudjeluju u obilježavanju dana jabuke pa su tako  učenici 1.C razreda na praktičnoj nastavi radili aranžmane s jabukom te su svoje uratke izložili na stoliću u hodniku škole.

Također smo birali najtežu jabuku koju su učenici mogli donijeti od kuće, te je kao ovogodišnja rekorderka odabrana jabuka koju je donijela Monika Anđel ( 4.d). Jabuka je imala 515 grama te je Moniki  donijela čokoladnu nagradu u istoj težini.

Osim toga u petak, 23. listopada održano je natjecanje u jedenju jabuke po“ jabučnom bontonu“ u kojem su sudjelovali neki  učenici ( dobrovoljci)  iz 1. I 2. razreda kuharskog zanimanja a simboličnu nagradu dobili su Janja Kruhek i Ivan Mumlek iz 2.k razreda

Isti dan, u petak je bio organiziran jedan školski sat u sportskoj dvorani za vrijeme tjelesnog odgoja 3.k razreda koji su odigrali nekoliko zabavnih igara s jabukom.  Igre je osmislio prof. tjelesnog odgoja Velimir Žganec.

objavio: Dragan Brkić   datum: 27. 10. 2015.