Vinea 2016

U organizaciji Udruge vinogradara i vinara „Vinea“ Vinica održana je 16. izložba mladih vina „Vinea 2016“.  Tako je ostvarena još jedna od mnogih suradnji s lokalnom zajednicom.

Tradicionalno (već dvetu godinu) naša škola sudjeluje u realizaciji te izložbe. U radnom dijelu, na samom ocjenjivanju vina, pod vodstvom prof. V.Šipek sudjelovali su učenici 4.b i 4.t razreda. Učenici su  bili angažirani tijekom tri dana (24., 25. i 26. veljače) i na taj način doprinijeli da degustatori što profesionalnije odrade svoj posao. Osim što su pohvaljeni za svoj rad, od eminentnih stručnjaka iz prve su ruke mogli naučiti zašto je degustacija „najobjektivnija subjektivna metoda“ u određivanju kvalitete vina.

Svečana izložba i proglašenje vina šampiona održana je 05. ožujka 2016. g. Na samoj izložbi sudjelovali smo prodajnim štandom. Ovom prilikom predstavili su se učenici usmjerenja cvjećar prigodnim radovima uoči 8. marta i blagdana Uskrsa.

Na štandu su se zaustavili mnogi posjetioci, a činjenica da smo puno prodali dovoljno govori o kvaliteti ponuđenog.

objavio: Dragan Brkić   datum: 29. 3. 2016.