« Studeni 2018 »

Ispis statistike od 14. 12. 2009.

službene stranice Europske unije na hrvatskom jeziku

cjjeloživotnog
obrazovanja

Lifelong
 learning

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Ovogodišnja smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje održana je 20. listopada ispred Županijske palače u Varaždinu.

Uz domaćina SŠ „Arboretum Opeka“, na Županijskoj smotri sudjelovalo je još 29 osnovnih škola, 6 srednjih škola te Centar za odgoj i obrazovanje „Pahinsko“ Ivanec.  Svi sudionici su uz kreativno uređene izložbene prostore s ponosom izložili proizvode koje su pripremili uz veliki trud, a uz pomoć svojih mentora, roditelja, baka i djedova. Građani su s oduševljenjem obilazili štandove i degustirali kruh, kolače, palačinke, čajeve pripremljene po tradicionalnim, ali i modernim receptima, različite namaze, pa čak i vruće fritule te juhe!

Ovom prigodom, kao škola koja obrazuje učenike u poljoprivrednoj, veterinarskoj i turističko-ugostiteljskoj struci, obilježili smo 20. listopada Svjetski dan kuhara i Svjetski dan jabuke uz izložbu starih sorti, proizveli smo sok jabuka iz vlastitog voćnjaka, izradili slastice te na taj način upoznali tradiciju svog kraja, podigli svijest o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani što i jesu ciljevi naše najveće ekološke udruge u RH – Udruge Lijepa Naša.

Na smotri  nije nedostajalo smijeha, veselja i dobrih emocija potpomognutih punim trbusima fine hrane!

Svetu misu zahvalnicu predvodio je naš bivši učenik, danas velečasni Miro Denac. Tijekom mise je tradicionalno blagoslovljeno „stablo nade“, a ove godine je to bilo stablo murve koje smo sami uzgojili i koje će krasiti okoliš naše škole.

Pobjednik ovogodišnje Smotre je Osnovna škola Vinica, koja će sljedeće godine biti domaćin županijske smotre Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Priloženi dokumenti:
BILTEN_2018.pdf (6.26 MB)

objavio: Dragan Brkić   datum: 21. 10. 2018.