Posjet učenika 8-ih razreda iz Centra „Tomislav Špoljar“ u Varaždinu, našoj školi

Već tradicionalno, kao i prošlih godina krajem zime ili u proljeće dolaze nam u posjet učenici 8-ih razreda koji su pred odlukom kako dalje nastaviti školovanje i koje buduće zanimanje odabrati.

U četvrtak, 21. veljače 2019. našu školu su posjetili učenici osmih razreda (njih 12) iz Centra „Tomislav Špoljar“ iz Varaždina u pratnji svojih nastavnika.

Učenici su obišli okoliš škole sa poligonima na kojima sa odvije praktična nastava i stručna praksa naših učenika.

Razgledavajući naše površine posjetili su i staklenik gdje su im učenici 2.i 3.v razreda Petra, Dario i Tomislav pokazali sjetvu povrća i razmnožavanje čuvarkuće te tako predstavili  dio zanimanja pomoćnog vrtlara. Nakon demonstracije postupaka učenici iz Varaždina su se i sami okušali u sjetvi povrća i sadnji  čuvarkuće u  pripremljene lončiće koje su zatim ukrasili šarenim leptirima – radom učenica 2.c razreda koje kao buduće cvjećarke na praktičnoj nastavi  vježbaju aranžiranje i izradu dekorativnih proizvoda.

Nadamo se da će  im posjet našoj školi ostati u lijepoj uspomeni i olakšati izbor budućeg zanimanja.

objavio: Dragan Brkić   datum: 1. 3. 2019.