Međunarodni dan zaštite životinja

Učenice 4.d razreda Međunarodni dan zaštite životinja obilježile su izradom prigodnog plakata.

Svake godine 4.listopada obilježava se Međunarodni dan zaštite životinja. Ukazuje se na važnost životinja u našem životu i na probleme s kojima se svakodnevno susreću. Nastoji se ljude potaknuti na razmišljanje o svojem odnosu prema životinjama.

Međunarodni dan zaštite životinja prvi je put obilježen 1931. godine na konvenciji ekologa u Firenci. Upozorilo se na ugrožene životinjske vrste kojima prijeti izumiranje. Prema podacima svjetskih organizacija, svaki dan izumre 50 do 150 vrsta a krivac je najčešće čovjek.

Po biološkoj raznolikosti Hrvatska je jedna od najbogatijih europskih zemalja a naš je zadatak pomoći životinjama u njihovom opstanku.

objavio: Dragan Brkić   datum: 7. 10. 2019.