Odiseja po Hrvatskom zagorju

Po uzoru na grčkog junaka Odiseja koji je lutao morima, učenici i nastavnici Srednje škole „Arboretum Opeka“ odlučili su zaploviti zagorskim brežuljcima u želji za upoznavanjem novog i nepoznatog.

U sklopu obilježavanja Dana škole, 25. travnja 2012. organiziran je izlet u Hrvatsko zagorje čiji je voditelj bila Karmen Furjan, prof. hrvatskoga jezika.

U izletu su sudjelovali svi zainteresirani učenici, njihovi razrednici i nastavnici.

Prva, a po mnogima i najljepša točka ovoga cjelodnevnog otkrivanja zagorskih brežuljaka, bio je obnovljeni dvorac Veliki Tabor. Smješten na brdu i okružen zelenilom, jednako je lijepo izgledao iz daljine, iznutra i izvana, a stručno vodstvo svojim nas je pričama vratilo u neka davna vremena.

Slijedio je posjet Pregradi, dražesnom gradiću podno Kuna gore, gdje smo najprije razgledali njegov centar: gradski muzej, knjižnicu te zagorsku katedralu.

Neizbježna podnevna kava popila se na terasi Gradske kavane u kojoj praktičnu nastavu obavljaju učenici Srednje škole Pregrada koji se školuju za zanimanje konobar.

Punih baterija i želja za novim uputili smo se i do same Srednje škole Pregrada kojom su nas ljubazno proveli njezini domaćini, nakon čega je slijedio posjet učeničkom domu koji nam se toliko svidio da smo poželjeli ostati.

Posljednja točka našeg putovanja bila je Krapina i Hušnjakovo, točnije posjet Muzeju krapinskih neandertalaca, u kojemu smo mnogo toga saznali i vidjeli.

Nakon neizbježnog fotografiranja na nalazištu, već vidno umorne ali vesele i pune dojmova, naša su nas jedra usmjerila prema Marčanu.

objavio: Valentina Habunek   datum: 10. 5. 2012.