Posjeta izložbi Remek-djela iz Muzeja Picasso

26. travnja 2013. su učenici i profesori  Srednje škole „Arboretum Opeka“  u sklopu obilježavanja Dana škole, posjetili izložbu Remek-djela iz Muzeja Picasso u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu.

Prije samog odlaska na izložbu, razrednici su s učenicima pomoću prezentacije, koju je pripremila organizatorica izleta prof. Karmen Furjan, „prošli“ kroz Picassova slikarska razdoblja, tako da su s lakoćom mogli pratiti jako dobro vodstvo. Koliko je za njih to bio intenzivan doživljaj, najbolje je pokazala vrlo živa rasprava nakon same izložbe.

Nakon toga je uslijedio kostimirani razgled grada. Čovjek bi pomislio da dobro poznaje Zagreb jer je to naš glavni grad i posjetili smo ga nebrojeno puta, ali nam ga je vodič u liku  Augusta  Šenoe  pokazao  iz jednog novog kuta. Povijest i sadašnjost  je povezao zanimljivim pričicama tako da je vrijeme predviđeno za razgled prošlo izuzetno brzo.

objavio: Dragan Brkić   datum: 7. 5. 2013.