Mrežno izdanje nove "Hrvatske enciklopedije" Leksikografskog zavoda M. Krleža - uz otvoreni pristup

Leksikografski zavod "Miroslav Krleža" 14. listopada 2013. predstavlja prvo mrežno izdanje Hrvatske enciklopedije.

www.enciklopedija.hr

Posljednji tiskani primjerak Hrvatske enciklopedije, izašao je 2009. godine, kada je donesena odluka da će sva buduća izdanja biti isključivo u elektronskom obliku.

Mrežna Hrvatska enciklopedija temelji se na knjižnom (tiskanom) izdanju koje je objavljeno u 11 svezaka od 1999. do 2009. godine, glavni urednici kojega su bili Dalibor Brozović (1–3. svezak), August Kovačec (4–7. svezak) i Slaven Ravlić (8–11. svezak). U tom je izdanju na ukupno 9272 stranice velikog enciklopedijskog formata objavljeno 67 077 članaka (s ukupno 1 059 000 redaka), sa 17 000 crno-bijelih priloga i 504 stranice priloga u boji.

objavio: Silvije Premuš   datum: 14. 10. 2013.