Gudovec-Sv.Đurđ-Križeci, terenska nastava 4. razreda

Učenici 4.d razreda u subotu, 1. travnja proveli su dan na terenskoj nastavi pod vodstvom nastavnika Borisa Galineca. Dan je počeo posjetom farmi nesilica Luneta d.o.o. u Sv. Đurđu. Na farmi su se upoznali s tehnologijom proizvodnje konzumnih jaja, postupcima manipulacije i biozaštite te poslovima menađmenta. Upoznali su postupak razudbe lešine kokoši te dijagnostiku koja se svakodnevno provodi.

Vidi Foto-album: Gudovec - Križevci - Sv. Đurđ

Po dolasku u Gudovec učenici su imali priliku vidjeti najnovije tehnologije u stočarstvu i ratarstvu, upoznati se s trendovima u prehrani stoke te najsuvremenijom mehanizacijom. Pažnju učenika posebno su privukle male životinje i ukrasna perad.

Nakon sajma učenici su posjetili i praktikum Visokog gospodarskog učilišta u Križevcima. Posebno su ih se dojmile životinje, a dobili su i priliku asistirati kod poroda jedne od životinja. Nakon cjelodnevnog izleta; zadovoljni te puni dojmova i novih iskustava, stigli su kućama.

objavio: Silvije Premuš Boris Galinec   datum: 8. 4. 2016.