Europrojekt razmjene učenika "Leonardo da Vinci"

Naša škola kao dio europrojekta razmjene učenika "Leonardo da Vinci"

Prije godinu dana naša škola je bila kontaktirana od strane tehnološke škole iz Belgije, zbog eventualne mogućnosti dolaska njihovih učenika k nama na praktičnu nastavu.
Surfajući po stranicama poljoprivrednih škola u RH, naša škola je postala apsolutni izbor za voditeljicu europrojekta razmjene učenika "Leonardo da Vinci" gospođe Els Van Turnhout. Uslijedio je kontakt s ravnateljicom Rajkom Tršinski i načelna odluka o dolasku njihovih učenika je bila donešena.
Tijekom uskršnjih blagdana prošle školske godine, gđa. Els i njezina kolegica Dorien, posjetile su našu školu pri čemu su se uvjerile da je zaista tako lijepo kao što su vidjele na internetskim stranicama.

I na kraju, polovicom listopada, došle su tri djevojke Ashley, Vanessa i Yera, učenice njihovih završnih razreda koje su kod nas boravile do kraja listopada i bile na praktičnoj nastavi kako u našoj školi tako i na drugim lokacijama koje smo za njih pronašli kako bismo im boravak u Hrvatskoj učinili što interesantnijim.

Djevojke su bile na praktičnoj nastavi sa učenicima veterinarske struke, sa cvjećarima, vrtlarima, u veterinarskoj stanici Varaždin, te u konjičkom klubu Majerling u Majerju.

Smještene su bile u učeničkom domu Maruševec, a ono vrijeme koje nisu bile u školi, nastojali smo im ispuniti sa razgledom Varaždina i okolice u čemu su se posebno istaknule profesorice Ponudić, Blaško i Dvorski, a i pojedini učenici koji se služe engleskim jezikom. Stvorili su lijepa prijateljstva i mogućnost da se uzvrati posjet i boravak u Geel-u, tj. gradu blizu Antverpena u kojem se djevojke školuju.
I na kraju, na školu je došao mail kojim se djevojke, ali i njihove profesorice i profesor koji su bili kod nas, zahvaljuju na "sretnom vremenu", kako su same navele, koje su provele u Hrvatskoj.

objavio: Dragan Brkić   datum: 29. 11. 2011.