Potpisan ugovor o dodjeli bespovratnih sredstva

U ponedjeljak 30.studenog 2015., u Zagrebu je u Konferencijskoj dvorani Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta održano svečano uručivanje ugovora o dodjeli bespovratnih sredstva u okviru natječaja „Jačanje kapaciteta ustanova za obrazovanje odraslih, faza II“ iz Europskog socijalnog fonda (ESF), Operativni program „Razvoj ljudskih potencijala“ 2007-2013.

Ugovore ukupne vrijednosti 29.030.000,00 kuna dodijelili su prof.dr.sc. Vedran Mornar, ministar znanosti, obrazovanja i sporta i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, g. Mile Živčić, a uručivanju ugovora prisustvovao je i prof.dr.sc. Mirando Mrsić dr.med., ministar rada i mirovinskog sustava.

Dodjelom bespovratnih sredstava u okviru ovog Poziva nastoji se doprinijeti relevantnosti i kvaliteti obrazovne ponude ustanova za obrazovanje odraslih kako bi se povećala konkurentnost odraslih polaznika na tržištu rada, njihova mobilnost i aktivnija uloga u društvu te kako bi se uspostavio sustav osiguranja kvalitete u sustavu obrazovanja odraslih i bolje usklađivanje s lokalnim/regionalnim potrebama. Na natječaj se prijavilo 80 projekata, a 25 najuspješnijih je dobilo bespovratna sredstva.

Projekt Srednje škole „Arboretum Opeka “ Stepenica više u poljoprivredi također je pozitivno ocijenjen na ovome natječaju te mu je ukupna vrijednost 734.998,87 kuna od čega  698.248,93 (95%) su bespovratna sredstva. U projektu osim Srednje škole „Arboretum Opeka“ koja je nositelj projekta sudjeluje i Poljoprivredna škola Zagreb, a trajanje projekta je 12 mjeseci. Ugovor je potpisala ravnateljica škole mr.sc. Rajka Tršinski.

Cilj projekta je razvoj i provedba novih programa obrazovanja odraslih: gospodarstvenik/ica u agroturizmu i proizvođač/ica i prerađivač/ica ljekovitog i aromatičnog bilja temeljenih na znanjima, vještinama, ishodima učenja prema EU i HKO standardima i zanimanja te stvaranje kadrovskih i materijalnih uvjeta za njihovu provedbu. Ciljane skupine su 9 strukovnih nastavnika koji provode obrazovanje odraslih i 40 polaznika programa iz dvije škole (nezaposleni, vlasnici OPG-a i PG-a, budući poljoprivredni proizvođači). Obrazovanje za polaznike programa bit će besplatno.

objavio: Dragan Brkić   datum: 4. 12. 2015.

Priloženi dokumenti:
Plan nabave.pdf