RCK INFRASTRUKTURA

Rekonstrukcija dvorca Opeka
za potrebe regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi

Naziv projekta: Rekonstrukcija dvorca Opeka za potrebe Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi

Vrijeme provedbe projekta:  13.02.2020.-13.06.2023.

Vrijednost projekta: 43.075.612,50 HRK od čega 29.999.999,98 sufinancira Europski fond za regionalni razvoj

Korisnik: Srednja škola „Arboretum Opeka“

Partner na projektu: Varaždinska županija

Suradnici na projektu:  Hrvatski zavod za zapošljavanje, Regionalni ured Varaždin

Javna ustanova za regionalni razvoj Varaždinske županije

Srednja škola Bedekovčina

Parkovi dioničko društvo za komunalne i hortikulturne djelatnosti

Svrha projekta (specifični cilj): Unaprijediti infrastrukturu Regionalnog centra kompetentnosti u poljoprivredi kao preduvjet usklađivanja stručnog programskog rada s potrebama tržišta rada i intenziviranja suradnje sa sličnim centrima u RH i EU.

Opis projekta: Provedbom projekta „Rekonstrukcija dvorca Opeka za potrebe Regionalnog  centra kompetentnosti u poljoprivredi“ unaprijedit će se infrastruktura Centra, u skladu s potrebama tržišta rada na regionalnoj razini, te stvoriti prostorni uvjeti za intenziviranje rada Centra i suradnje sa sličnim centrima u EU,  čime će se dati važan impuls daljnjem razvoju RCK u smjeru izvrsnosti i prepoznatljivosti među njegovim budućim korisnicima, u stručnim krugovima, kao i široj javnosti. Stavljanjem u funkciju sadržaja predviđenih Idejnim projektom, kao što su genetska baza sjemena, laboratorij, učionice, praktikumi, smještajni kapaciteti, restoran, knjižnica, multimedijalna dvorana, i dr., stvorit će se prostorno-tehnički uvjeti za teorijsku i praktičnu nastavu, vježbe za učenike i nastavnike iz drugih škola SOO-a, visokih učilišta, osobe s invaliditetom/učenike s teškoćama te za druge zainteresirane pravne i fizičke osobe. Također, prostorno-tehnički uvjeti će svojom namjenom omogućiti suradnju te razmjenu učenika i nastavnika sa sličnim centrima u EU. Obzirom na prethodno navedeno, ostvaruje se i doprinos stvaranju preduvjeta za smanjenje socijalne isključenosti te borbu protiv siromaštva. Stvaranjem spomenutih infrastrukturnih uvjeta postavit će se temelji za razvoj inovativnog, dostupnog, fleksibilnog, na izgradnju karijere usmjerenog strukovnog obrazovanja, a time i uspostaviti sinergija s tržištem rada, obzirom da će polaznici odgojno-obrazovnih programa RCK steći potrebne kompetencije za bavljenje održivom poljoprivrednom djelatnošću. Tako uspostavljen RCK doprinijet će regionalnom razvoju kroz rast zapošljavanja i samozapošljavanja te ostanak mladih u regiji.

Projektne aktivnosti

Projektna i tehnička dokumentacija za rekonstrukciju dvorca/RCK

• Energetski pregled i izrada energetskog certifikata
  • Ishođenje dozvola

Rekonstrukcija dvorca/RCK

• Rekonstrukcija i opremanje
  • Priključenje na vodoopskrbnu mrežu
  • Priključenje na elektro mrežu
  • Priključenje na plinsku mrežu
  • Priključenje na telekomunikacijsku mrežu
  • Priključenje na kanalizacijsku mrežu

Nadzori

• Stručni nadzor građenja
  • Koordinator zaštite na radu

Upravljanje projektom

• Neovisna financijska revizija

Promidžba i vidljivost

• Uvodna i završna konferencija projekta
  • Roll up projekta
  • Privremena i trajna ploča
  • Naljepnice za opremu

Zahuktavaju se radovi na obnovi dvorca

Nakon čišćenja raslinja, počeli su građevinski radovi. Fotografije će vam dočarati stanje dvorca danas.

FOTOGALERIJA1 - 10/2021

FOTOGALERIJA2 - 11/2021

objavio: Dragan Brkić   datum: 14. 10. 2021.