Kontinuirana suradnja s lokalnom zajednicom

Ostvarena je još jedna od mnogih suradnji s lokalnom zajednicom. U organizaciji Udruge vinogradara i vinara „Vinea“ Vinica, održana je jubilarna 20. Izložba mladih vina „Vinea 2020“.

Tradicionalno (već 13. godinu) naša škola sudjeluje u realizaciji te izložbe. U radnom dijelu, na samom ocjenjivanju vina, pod vodstvom mentorice V. Šipek dipl. ing.  agronomije,  bili su uključeni učenici 4.b i 2.g razreda smjera poljoprivredni tehničar opći i poljoprivredni gospodarstvenik.

Učenici su se kroz dva dana (27. i 28. veljače) vrlo aktivno angažirali te su za svoj rad pohvaljeni od članova udruge kao i od stručnjaka ocjenjivača, istaknutih enologa iz Hrvatske i Slovenije.

Sudjelovanjem na ocjenjivanju vina učenici su dobili priliku  proširiti znanje o organolopetičkom (senzornom) ocjenjivanju vina, promociji, važnosti podizanja kvalitete, kao i o kulturi ispijanja vina.

Naša je škola sudjelovala i na izložbi i proglašenju „vina šampiona“ koje je održano 7. ožujka 2020.g..

Tom prilikom predstavili su se učenici 3.c razreda smjera cvjećar, mentorice Ane Ernoić Milošević dipl. ing. agronomije, postavivši instalaciju na temu „Proljeće u vinogradu“.

objavio: Dragan Brkić   datum: 10. 3. 2020.