Godišnja nagrada za izvrsnost Rotary Kluba Varaždin - Heleni Cesar

Rotary klub Varaždin već treću godinu za redom nagrađuje učenike srednjih škola, studente dodiplomskih studija, studentske diplomske radove, magistarske radove i doktorate. Nagrađeni mogu biti mlade osobe s prebivalištem u Varaždinu u trajanju od barem deset godina do trenutka odlaska na školovanje, te osobe koje pohađaju srednje škole ili fakultete na području grada Varaždina. Komisija istaknutih rotarijanaca prepoznala je Helenu Cesar maturanticu naše škole šk.god. 2008. kao izvrsnu u kategoriji najboljeg završenog učenika strukovne škole. Uz prigodni poklon i diplomu Helena je primila i nagradu od 3.000,00 kuna.

Danas ona studira na Agronomskom fakultetu u Zagrebu smjer Hortikultura. Direktan upis na fakultet izborila je sa osvojenim drugim mjestom na Državnom natjecanju učenika Poljoprivrednih škola. Često je prezentirala školu na raznim manifestacijama i natjecanjima od čega se ističu dva prva mjesta na Međunarodnom natjecanju učenika vrtlara u Celju (Slovenija).

Priznanje za izvrsnost u mentorstvu primila je njena mentorica Jasminka Grudiček-Kozjak i Mihaela Belšćak (maturantica 2008.) koja je ušla u uži izbor za nagradu, te njena mentorica Blanka Pazman.

objavio: Blanka Pazman   datum: 2. 5. 2009.