3. Međunarodno natjecanje učenika poljoprivrednih škola

Veliki uspjeh učenika naše škole

U organizaciji naše škole, a u sklopu izložbe cvijeća „Barok, glazba i cvijeće„ održano je treće po redu Međunarodno natjecanje učenika poljoprivrednih škola u aranžiranju cvijeća. Svrha natjecanja je promocija zanimanja cvjećar-florist, koje svrstavamo u jedno od najkreativnijih zanimanja. Svaki uradak je jedno malo unikatno umjetničko djelo koje je teško ponoviti. Ove godine odazvalo se pet škola iz Slovenije, Slovačke i Hrvatske.

S obzirom da se ove godine obilježava 800 godišnjica slobodnog kraljevskog grada Varaždina, tema natjecanja bila je „Crveno bijela fantazija“. Učenici su trebali izraditi buket na zadanu temu vlastitom kreacijom baze buketa i crveno, bijelim cvijećem. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Rogina Mario, Josipa Fajfar (floristi Varaždinske županije) i Mirjana Dučakijević (kustos Muzeja grada Varaždina)  vrednovali su tehniku i vještinu izrade, te sklad oblika i boja u buketima.

Najmaštovitiji i najspretniji  smo bili učenici naše škole, koji su u interesantnim kompozicijama baze, cvijeća, zelenila i dopunskih materijala izradili prave kraljevske bukete Sa osvojenim prvim mjestom – učenik Novak Josip i trećim mjestom – učenica Fadiga Tatjana (mentorica Blanka Pazman dipl.ing. agr.). Drugo mjesto osvojio je učenik susjedne Županije Čurin Marko (mentorica Ljiljana Škrobar Drk).

Svi radovi bili su izloženi u Gotičkoj kuli Staroga grada, a u knjizi utisaka zabilježeni su samo pozitivni komentari za kreativnost učenika.

objavio: Blanka Pazman   datum: 1. 10. 2009.