Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

Drugi dan Tjedna botaničkih vrtova

U drugom danu Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki mogla se pronaći aktivnost za svakoga.

Učenik 3.k razreda Alen Remar, svjetski prvak u streličarstvu, prisutnim je učenicima demonstrirao ovu sportsku disciplinu, nakon čega su se i oni okušali u preciznom gađanju mete. Alenovu prezentaciju streličarskih vještina popratili su predsjednik Varaždinskog streličarskog kluba Tomislav Mlinarić te trener Cvjetoslav Zorman.

Za one sklonije umjetničkom izražavanju profesorica Andrijana Kušinec održala je radionicu „pick point“ (tehnika vezenja na papiru) u kojoj su sudjelovali učenici naše škole i učenici OŠ Vinica.

U školskom dvorištu postavljena je izložba „Otrovne sobne biljke“ koju je osmislila profesorica Sanja Zlatić.

Pravi šećer na kraju priredili su učenici 1.k i 3.k razreda i profesorica Jagoda Smiljan koji su za okupljene učenike i nastavnike izveli višejezičnu predstavu „Kuća časti“.

Također, Uz navedene aktivnosti održano je i Međužupanijsko stručno vijeće nastavnika poljoprivredne struke.

objavio: Dragan Brkić   datum: 10. 5. 2017.