Tjedan botaničkih vrtova i arboretuma Hrvatske

Peti dan Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki

Peti, a ujedno i posljednji dan Tjedna botaničkih vrtova, arboretuma i botaničkih zbirki protekao je u kreativnoj i veseloj atmosferi! Mališani dječjeg vrtića „Dječji svijet“ iz Varaždina s profesoricom Blankom Pazman i našim učenicima cvjećarima izrađivali su cvjetne slike te ukrasili papire, ali i svoje tete!

U sklopu radionice „Čuvarkuće i čuvari puževe kućice“ mališani su s profesoricom Sanjom Zlatić i učenicima sadili čuvarkuće te personalizirali svoje teglice, a u radionici „Kreacije iz prirode“ izrađivali su vjenčiće od bršljana s profesoricom Anom Ernoić-Milošević i učenicima.

U kuharskom je praktikumu priređena „Bombellesova gozba na moderan način". Učenici OŠ Vinica te maturanti Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole iz Varaždina degustirali su kulinarske specijalitete koje su za njih pripremili učenici 3.k razreda sa stručnim nastavnikom kuharstva Darkom Aukerom.

Nakon gozbe zadovoljni učenici prošetali su arboretumom uz stručno vođenje naših učenica iz 2.c razreda.

Za edukativni dio pobrinula se tvrtka Smithers-Oasis. Njihov predstavnik iz Slovenije Igor Jaklić održao je zanimljivo stručno predavanje za učenike zanimanja cvjećar, a predavanju se pridružila i Mira Simunić, predstavnica tvrtke Smithers Oasis Adriatica za Hrvatsku.

objavio: Dragan Brkić   datum: 15. 5. 2017.