Promotivni spotovi

Dobrodošli na web portal škole

POLJOPRIVREDNI TEHNIČAR FITOFARMACEUT

je zanimanje za koje obrazovanje traje četiri godine, a nakon položenog završnog ispita, školovanje se može nastaviti na srodnim fakultetima ili naći zaposlenje u poljoprivrednoj apoteci ili poljoprivrednoj trgovini.

Poljoprivredni tehničar fitofarmaceut mora steći osnovna znanja o uzročnicima biljnih bolesti, biljnim nametnicima i korovima, mora poznavati mogućnosti i mjere zaštite bilja, sredstva za zaštitu bilja i njihovu upotrebu, te njihovo djelovanje na čovjeka i okoliš. Iako je težište u obrazovanju za ovo zanimanje na fitomedicini (zaštiti bilja) i njezinoj ulozi i značaju u suvremenoj poljoprivrednoj proizvodnji i kroz druge stručne sadržaje, bilo obvezne (npr. zaštita čovjekova okoliša) ili izborne (npr. ekološka poljoprivreda) uči se o važnosti očuvanja zdrave životne sredine kao i o drugim ekološki prihvatljivim mogućnostima poljoprivredne proizvodnje i zaštite bilja. Osim toga tijekom teoretske i praktične nastave stječu se temeljna znanja o uzgoju poljoprivrednih kultura ( ratarskog bilja, povrća, voća, vinove loze, cvijeća i ukrasnog bilja).

Zahvaljujući većem fondu sati praktične nastave, koja se osim na školskim praktikumima odvija i u poljoprivrednim ljekarnama stječu se i kroz praksu potvrđuju znanja iz ustrojstva rada u poljoprivrednoj apoteci (osnovni pojmovi o poljoprivrednom računovodstvu, blagajničkom poslovanju, vođenju evidencije u apoteci i skladištu te prometu roba).

Značaj ovog interesantnog i perspektivnog zanimanja ukratko se može sažeti: Ono što je medicina za ljude, a veterina za životinje to je fitomedicina za biljke.

Europska unija
Zajedno do fondova EU

Energetska obnova

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj