« Srpanj 2017 »

Dragi učenici,

konačno smo dočekali trenutak da udžbenik iz informatike bude elektronički, bez papira i uništavanja šuma, bez bojanja papira i uništavanja okoliša. Dostupan svugdje gdje je dostupan internet, neovisno o softwareu i proizvođaču. Pritom i nekoliko puta jeftiniji.

Da biste ga nabavili, ne trebate ići u knjižnicu, da biste iz njega učili ne trebate knjigu na radnom stolu. Potrebna je samo veza na internet.

Udžbenik se nalazi na mrežnoj stranici www.e-u.hr i koristi se pomoću web-preglednika.

Elektronički udžbenik e-u INFO STRUK

Elektronički udžbenik informatike/računalstva za dvogodišnje, trogodišnje i četverogodišnje strukovne škole
PRO-MIL, Autor: grupa autora
54,50 kuna
Naručivanje i kupnja elektroničkih udžbenika - uputa

Udžbenik je podijeljen na 15 poglavlja, a pojedina poglavlja sadrže lekcije za više inačica programa. Uz komercijalne programe zastupljeni su i open source programi.

Poglavlje Operacijski sustavi obrađuje  inačice Windows 7, Windows 8, Linux Ubuntu i MAC OS X.

U poglavljima o uredskim programima svaka lekcija može se pogledati u inačici Microsoft Office 2010 i 2007 te u LibreOfficeu. Ovako koncipiran udžbenik omogućuje profesorima i učenicima  odabir lekcija  iz inačice programa koje koriste u školi ili kod kuće.

Osim lekcija udžbenik sadrži dodatne materijale (prezentacije, dodatne lekcije, vježbe te datoteke za vježbe) dostupne na mrežnoj stranici te sustav za automatsku provjeru znanja.

• MZOŠ
 • Stručni skupovi