« Srpanj 2017 »

Poduzetnički dan školskih zadruga 28.01.2015.

U okviru Europskog tjedna malog i rednjeg poduzetništva, Europskka komisija pokrenula je inicijativu EU-a: Europski dan poduzetništva za učenike. glavni organizator ovog događanja u RH je Agencija za odgoj i obrazovanje, a nazvli su ga  Poduzetnički dan školskih zadruga.

Učenička zadruga Arboretum Opeka pridružila se projektu i organizirala 28. siječnja 2015. susret sa bivšim učenicima, a danas uspješnim poduzetnicima.

pogledajte video!

Susret s poduzetnicima važan je u poticanju svijesti učenika za poduzetništvo kao ključne kompetencije, a istovremeno kao jednu od dodatnih mogućnosti za uspješan završetak formalnog obrazovanja i za postizanje većih mogućnosti na tržištu rada.  Ovim susretom omogućili smo učenicima informacije iz prve ruke o svijetu rada, o različitim zanimanjima i doprinijeli popularnosti zanimanja.

Prema sekcijama naše učeničke zadruge birali smo i poduzetnike, pa su se našem susretu odazvali: Svjećarsko-medičarski obrt „Slavica“ Klenovnik; Cvjećarnica Orhideja Sračinec; Agroprom Patrčević Petrijanec, PG Bistrović d.o.o. Gornje Vratno, Cvjećarsko-trgovački obrt „Frezija“ Visoko, OPG Cafuk Jurica Domitrovec, OPG Winter Križovljan Radovečki.

Na kratkom svečanom otvaranju skupu se obratila ravnateljica Rajka Tršinski, voditeljica zadruge Blanka Pazman i načelnik Općine Vinica Marijan Kostanjevec. Svaki od poduzetnika uredio je svoj izlagački prostor i predstavio se učenicima/zadrugarima kroz kratka izlaganja, prikazivanjem  fotografija i promo filmova o svom radu i životu poduzetnika. Zadrugari su poduzetnicima kroz malu reviju cvjetnih dekoracija haljina, uređenjem školske dvorane, prezentacijom najnovijeg projekta Tikva- tradicijsko blago i demonstracijom rada aranžerske sekcije pokazali dijelić svojih izvannastavnih aktivnosti.

• MZOŠ
 • Stručni skupovi